Безпека і оборона

Безпека і оборона

В період війни найголовнішим пріоритетом для Уряду залишається забезпечення обороноздатності держави та безпека громадян. Уряд виконав вимоги РНБО щодо фінансування видатків на безпеку і оборону не менше 5% ВВП. На наступний рік на цей сектор загалом закладено ресурс у сумі 212 млрд. грн. (5,4% ВВП), що на 33,3 млрд. грн. перевищує видатки цього року.

Одне із головних завдань на сьогоднішній день – зміцнення державних кордонів. Тому, в бюджеті-2019 Уряд заклав збільшення видатків на захист українського кордону. Так, в наступному році фінансування із загального фонду на інженерно-технічне облаштування кордону має подвоїтися і складе 400 млн. грн., а видатки на розвідувальну діяльність у сфері захисту державного кордону збільшаться на 36,8 млн. грн. до 155,79 млн гривень.

Для підвищення обороноздатності нашої армії, Уряд стабільно збільшує видатки на створення, закупівлю і модернізацію озброєння і військової техніки. В наступному році на це закладено 40 млрд. грн.

Також зростатимуть зарплати військовослужбовців. Завдяки Уряду в наступному році військовослужбовець Збройних Сил щомісяця отримуватиме не менше ніж 10 тис. гривень. Підвищаться зарплати рятувальників - до 9 тис гривень. Поліцейські отримуватимуть від 9 тисяч гривень. Щоб виконати це завдання, Уряд передбачив збільшення видатків за відповідними статтями. Зокрема, видатки на грошове забезпечення військовослужбовців і поліцейських проти 2018 року збільшено на 27,8 млрд грн. (або на 33,1%) до 111,8 млрд грн..

Зростуть видатки на забезпечення громадської безпеки та цивільного захисту. Ці витрати збільшаться на 17,1 млрд грн. (з 66 млрд. до 83,1 млрд гривень).

Видатки державного бюджету на безпеку і оборону (млрд грн):

Видатки державного бюджету на безпеку і оборону (млрд грн)