Енергоефективність

Енергоефективність

Уряд ставить за мету побудову енергонезалежної держави. Аби досягти її, нам потрібно не тільки диверсифікувати джерела постачання енергоносіїв,  а й збільшувати власний видобуток і скорочувати споживання палива.

Тому особливу увагу Уряд приділяє фінансуванню енергоефективних проектів. Загалом на енергоефективність в наступному році Уряд запланував витратити 2 млрд грн. З них 1,6 млрд. грн. складе фінансування нового Фонду енергоефективності. Завдяки цим коштам українці зможуть отримати допомогу на енергомодернізацію власних осель.

Наступного року  також буде подовжено державну програму надання "теплих кредитів", яка вже довела свою ефективність. За 4 роки дії програми її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 6,7 млрд грн та економлять енергоресурсів в еквіваленті газу близько 230 млн м3 щорічно. Видатки з державного бюджету склали близько 2,3 млрд. гривень.

У 2018 році на програму виділено 400 млн грн., цією допомогою скористалося більше 115 тис. родин. В  проекті бюджету-2019 фінансування  «теплих кредитів» зберігається на тому ж рівні – 400 млн грн.

Уряд підтримує реформування вугільної галузі. У 2019 році на це заплановано виділити 2,3 млрд. грн. З них на закриття неперспективних шахт  передбачено 0,7 млрд. грн.,  на реструктуризацію вугільної галузі – 1,6 млрд. грн.

Будувати енергонезалежну державу Україні допомагатимуть міжнародні партнери. Зокрема, в наступному році  до державного бюджету надійдуть 500 млн грн. за програмою «Продовження підтримки реалізації Енергетичної стратегії України». Ця програма діє в межах укладеної у 2013 році між Урядом України та Європейським Союзом Угоди про фінансування.