Охорона здоров’я

Охорона здоров’я

Уряд змінює систему охорони здоров’я, щоб кожен українець мав можливість отримати якісну і своєчасну медичну допомогу та доступне лікування. У 2019 році видатки державного бюджету на медицину по загальному фонду збільшено на 3,4 млрд. грн. до 95,7 млрд. грн. Видатки зведеного бюджету складуть 131,7 млрд. грн., що на 15,3 млрд. грн. більше, ніж в цьому році. Зокрема, видатки на лікування громадян за кордоном зросли майже вдвічі - до 689,9 млн. грн (+300 млн. грн. до рівня 2018 р), на 330 млн. грн. до 450 млн.грн. збільшено фінансування закупівлі систем імплантаційного слухопротезування та лікування дітей-інвалідів із незворотними вадами слуху.

1 млрд.грн. - на програму «Доступні ліки»

Уряд подовжив дію програми «Доступні ліки» на наступний рік і передбачив на її фінансування 1 млрд грн. Урядова програма стартувала у 2017 році. Завдяки їй люди мають можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. На даний час вже реалізовано 26,5 мільйонів рецептів.

6,6 млрд.грн - на централізовану закупівлю ліків

Вперше за багато років завдяки стабільному фінансуванню покращується ситуація з забезпеченням ліками та медичними засобами в лікарнях, які пацієнти мають отримувати безкоштовно. В наступному році на централізовану закупівлю ліків в бюджеті передбачено 6,6 млрд грн., що на 626 млн. грн. більше, ніж в цьому році. Завдяки переходу на закупівлі через міжнародні організації вдалось подолати корупцію, що існувала в цій сфері. Було заощаджено до 39% державних коштів, що дало можливість придбати більше препаратів для забезпечення лікарень та лікування пацієнтів на стаціонарі. Зокрема, кількість ліків для лікування онкологічних захворювань вдалось закупити на 85% більше. Вперше за сім останніх років країна повністю забезпечена вакцинами згідно національного календаря щеплень, що дозволить вберегти від небезпечних захворювань дітей та дорослих.

2 млрд.грн - на безкоштовну діагностику

З цього року почались зміни на первинній ланці медичної допомоги – впроваджується нова система фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Вже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря його пацієнти зможуть пройти безкоштовну діагностику – рентген, УЗД, ехо серця, мамографію та ін. На програму «Безкоштовна діагностика» уряд виділив 2 млрд.грн.

150 млн. грн. - на нові кардіоцентри

Уряд продовжує розбудову мережі кардіоцентрів. За два роки було профінансовано закупівлю 26 ангіографів для оснащення кардіоцентрів. Ці центри працюють цілодобово без вихідних і в разі гострого інфаркту міокарду людина отримує допомогу в них безкоштовно (обстеження, стентування). Завдяки новим кардіоцентрам життя тисяч людей буде врятовано. Тому у 2019 році уряд також виділить кошти на закупівлю ще 13 ангіографів.

1 млрд. грн. - на реформу екстреної допомоги

З наступного року уряд розпочинає реформу екстреної медичної допомоги, на що передбачено 1 млрд.грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нових «швидких» з новим обладнанням, створення сучасних диспетчерських, підвищення зарплат працівникам бригад екстреної меддопомоги, які пройдуть додаткове навчання. На побудову оновленої системи первинної медичної допомоги в бюджеті-2019 передбачено 15,2 млрд. грн.

Видатки зведеного бюджету на охорону здоров’я (млрд. грн.)

Видатки зведеного бюджету на охорону здоров’я (млрд. грн.)